ÜRÜNLER

DEMİRYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

         Ürünler

 KARAYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

          Ürünler

 TELEKOMÜNİKASYON

         Ürünler

 DIŞ ÖĞELER

         Ürünler

HİZMETLER

 TASARIM ve MÜHENDİSLİK

          Tasarım

           Kablo Döşeme


 

DIŞ ÖĞELER VE DİĞER SİNYALİZASYON CİHAZLARI


AŽD 70 DEMİRYOLLARI İÇİN IŞIK SİNYALLERİ

     Demiryollarına yönelik AŽD Praha ışıklı sinyalleri, asgari sayıda parçayla, istasyonlar ve demiryolu hatları, tali hatlar ve maden hatlarında işletim gereklerini karşılayabilen kompleks ve modüler bir konstrüksiyon grubudur. AŽD Praha modüler konstrüksiyonundan herhangi bir amaçla rastgele bir ışıklı sinyal oluşturulabilir.

OPTİKLİ SİNYAL LAMBASI

     Optikli sinyal lambası, AŽD Praha’nın 70 adet ışıklı sinyalinde sıklıkla kullanılan modüler konstrüksiyonlu bir sistemdir. Sinyal lambalarını yanyana ya da üstüste yerleştirmek suretiyle, istenilen grubu oluşturmak mümkün olmaktadır. Lamba, metal tasarımlı olarak tedarik edilebilir.


PUR – DEĞİŞKEN HIZ ve YÖN GÖSTERGESİ

    LED diyotlu gösterge, ana, şönt ve manevra sinyal cihazlarını desteklemekte olup; bazı durumlarda, tek olarak kurulabilir (mesela sinyal cihazsız). Gösterge, bir sinyali ya da bir sinyal kısmını ifade etmek için kullanılır. 1 ila 4 görünümü kademeli olarak sunabilir. Bu görünümlerin, farklı ışık renkleri olabilir.

NDK-1 – OPTİK GÖSTERGE

 

     Işık kılavuzlu fiberlere sahip gösterge, ana, şönt ve manevra sinyal cihazlarında kullanılmakta olup; bazı durumlarda tek olarak kurulabilir. Bir sinyali ya da bir sinyal kısmını ifade etmek için kullanılır. 1 ila 4 görünümü kademeli olarak sunabilir. Bu görünümlerin, farklı ışık renkleri olabilir.

UR-3 – HIZ GÖSTERGESİ

 

     Bu optik sistem, bir hız işareti oluşturmak için kullanılır. Esasen, direk ya da konsol tipi ışıklı sinyallerde kullanılır. Işık kaynağı, herbiri yoğunlaştırıcı mercekli yeşil ya da sarı bir filtre içeren kendi optik sistemine sahip iki sıra ampulden oluşur.

EP 600 – ELEKTRONİK MAKAS MOTORU

     Elektronik makas motoru, hareketli uçlu ve deraymanlı göbeklerin değiştirilmesinde kontrol ve emniyet sağlamak için kullanılır. Makas motorları, izlenebilir ve izlenemez ve sol ya da sağ versiyonlu olarak üretilir ve makas motorunun dört noktadan sabitlenmesine yönelik olarak ayarlanan içi boş bir traver içine bağlantı sabitleme takımı ile kuruluma yöneliktir ya da dört noktalı sabitleme ile kuruluma…

Devamı...