ÜRÜNLER

DEMİRYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

         Ürünler

 KARAYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

          Ürünler

 TELEKOMÜNİKASYON

         Ürünler

 DIŞ ÖĞELER

         Ürünler

HİZMETLER

 TASARIM ve MÜHENDİSLİK

          Tasarım

           Kablo Döşeme


 

DIŞ ÖĞELER VE DİĞER SİNYALİZASYON CİHAZLARI


VZ 200 Mengeneli (kelepçeli) makas kilitleme tertibatı

 

     VZ 200 değiştirilebilir mengeneli kilit, makas göbeklerinin değiştirilebilir dillerini ve hareketli uçlarını kontrol etmek için ve uç konumlarda sabitlenmelerine yönelik olarak kullanılır. Değiştirilebilir dillerin kademeli çalışmasını sağlayan izli kilitlere aittir.

VSV – Silindir Kaldırma Yatağı

     Tüm demiryolu kuruluşları, basit teknolojili çevre dostu makaslar kullanmaya gayret gösterir. Kayma sürtünmesini yuvarlanma sürtünmesi ile değiştiren değiştirilebilir silindir yatakların kullanılmaya başlanması bunu mümkün kılmanın bir yoludur. Amaç, değiştirilebilir kayar silindirlerin bakım ihtiyacını ve genel anlamda imha sıklığını azaltmaktır.


VSD – Silindir Gezinti Yatağı

     Silindir gezinti yatağı (VSD), bitişik dillerin, daha yüksek hızlarda 2mm artmak üzere 90 km/s’ye kadar olan hızlarda 5 mm’yi geçmeyen bir gevşeklikle dil desteklerine dayanması gereken makaslara yöneliktir. Dillerin belirtilen alandaki hassas hareketi, dil bitişik konuma geçtiğinde silindir yataklardaki pasif sürtünme kuvvetlerinden etkilenir.

SPA – Uç Konum Kontrol Ünitesi

 

     SPA uç konum kontrol ünitesi, demiryolu sinyalizasyon teknolojisine ait bir güvenlik elemanıdır. Bitişik bir değiştirilebilir dilin uç konumunun çok noktalı izlenmesi ya da yanlış yöndeki izlenmeyen bir sinyal cihazları sisteminde sabit makas geçişli bir makas giren bir demiryolu aracının gösterilmesi için kullanılır.

MSV – Kendinden Dönüşlü Makas Mekanizması

 

     Kendinden dönüşlü makas mekanizması (MSV), uçta seyrden bir demiryolu aracı makası geçtikren sonra makasın ana konumuna kendiliğinden dönmesini sağlayan bir cihazdır. Standart konumdan zıt yöndeki uca karşı seyir gerekmesi halinde (mesela manevra esnasında), MSV kilidini açmak ve bariyeri indirmek mümkündür...

KPS – Elektromekanik Makas Motoru İçin Manivelalı Montaj Seti

     Elektrikli makas motorunun bağlantı menteşesi sabitleme takımı, elektrikli makas motorlarını makaslara ya da deraymanlara sabitlemek için kullanılır. Takım, üstyapıya monte edildiğinde, elektrikli makas motorunun açısının, uzunluğunun ve genişliğinin ayarlanmasına olanak verir. Trenler geçerken titreşim ya da darbe yaymaz. Bu sayede, elektrikli makas motorlarının uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur…