ÜRÜNLER

DEMİRYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

         Ürünler

 KARAYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

          Ürünler

 TELEKOMÜNİKASYON

         Ürünler

 DIŞ ÖĞELER

         Ürünler

HİZMETLER

 TASARIM ve MÜHENDİSLİK

          Tasarım

           Kablo Döşeme


 

KABLO DÖŞEME

 

Optik Fiberli Kablolar Dahil Olmak Üzere Kablo Döşeme

     AŽD Praha şirketi, mevcut durumda sadece klasik metal kablolarla değil, aynı zamanda ve çoğunlukla, büyük hacimli veri iletimi sağlayan ve şiddetli endüstriyel bozulmalarda bile yüksek kaliteli iletim hızına sahip optik fiberli yerel ve ana kablolar ile de veri iletişimi sağlamaktadır.
Şirket, bu kablo ağlarının tasarım ve kurulumunu, kabloyu önceden hazırlanmış bir yeraltı koruyucusu içine çekerek ya da kabloları örneğin cer gücü direklerine asarak gerçekleştirmektedir. Optik kabloların çekilmesi, bağlanması ve ölçülmesinde en ileri teknoloji ile donatılmış olup; böylelikle, gerçekleştirdiği işlerin üstün kalitede olması sağlanmaktadır.

     Optik ve metalik kablolara, kanallarda zaman ayırmaları olan modern PCM iletim sistemleri yerleştirilir. AŽD Praha, ağ izleme sistemleri dahil olmak üzere PCM sistemlerinin tasarım ve montajını gerçekleştirmekte olup; bu sistemleri, Dünyaca bilinen üreticilerden tedarik eder.

Üfleme Tekniği

     Optik fiberleri HDPE boruların içine üfleme tekniği, AZD Praha’nın optik fiber üflemedeki tecrübesi ve optik fiber üfleme sistemlerinin üreticisi olan Plumett, Vetter ve Wolf şirketlerinin deneyimlerinin sonucudur. Optik kabloyu HDPE boru içine üflemek için, Super Jet üfleme sistemi gibi Plumett şirketinin ürettiği ekipmanları, kabloyu çözmek için “Figaro” sepet ve Zeppelin şirketinin ürettiği hava soğutmalı kompresör kullanıyoruz. Kablo içine üfleme işlemi tamamlandıktan sonra optik konektörleri monte edip, optik kablo dağıtım panelindeki optik kabloların ek yerlerini ve uçlarını kontrol ediyoruz.

Kablo Üretimi

     AZD Praha s.r.o. üretiminin önemli bir kısmı, ihracata yönelik kablo üretimidir. Başta, Whirlpool şirketinin tüm Avrupa tedarikçilerinin testine dayalı olarak Whirlpool Slovakya için olmak üzere şirketimiz, en kaliteli ürünlere sahip şirket seçilmiştir. Yıldan yıla, en zor ihtiyaçları karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz.