ÜRÜNLER

DEMİRYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

         Ürünler

 KARAYOLU ULAŞIM            SİSTEMLERİ

          Ürünler

 TELEKOMÜNİKASYON

         Ürünler

 DIŞ ÖĞELER

         Ürünler

HİZMETLER

 TASARIM ve MÜHENDİSLİK

          Tasarım

           Kablo Döşeme


 

 

TELEKOMÜNİKASYON ÜRÜNLERİ


SPNZ – Çok-hatlı telefonlu terminal kutusu

 

Yedek santral paneli SPNZ bağlantı kutusu esas olarak SZM küçük telefon santral panelleri için bir bağlantı kutusu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, telefon devrelerinde acil durumda kullanmayı emniyete almak için de düşünülmüştür. SPZN aynı zamanda 10 telefon devresinin yönetilmesi için basit bir son-kullanıcı cihazı olarak da kullanılabilmektedir.

TONDIS – Dispeçer telefon cihazı

 

Merkezî seçme opsiyonlu TONDIS dispeçer telefon cihazında bir çağrıya en fazla 32 dahili hat katılabilir. Her dahili hatta en fazla 8 grup (<32) atanabilir.

TONZED

 

TONZED (TON ters talebi) esas olarak demiryolu garında yerleştirilen bir dispeçer yarı-dubleks sistemi olup ters anons sistemi için bir çağrı noktası olarak kullanılmaktadır. TONZED seti, direğe monte edilen bir kutudur. TONZED seti ters anons sistemi fonksiyonuna sahip tüm anons santralleri ile uyumludur.

TORNZ

 

Duraklar için kullanılan TORNZ anons sistemi, her birinin seçilebilen sekiz gruplar halinde olduğu 98 VD’ye kadar SUT (TORNZ abone kutusu)’ndan tekli, grup ve genel DTMF tonları ile anonslar yapılmasına imkan tanır. İstasyonlar veya duraklar bir çift hat veya ana kablo ile bağlanır ve büyük mesafelerde kayıpları önlemek için bir transmisyon sistemi kullanılabilir.

VTO – Açık hat telefon ünitesi

 

VTO açık hat telefon ünitesi, demiryolundaki demiryolu personeli ile istasyonlar veya servis telefon şebekesi aboneleri arasında güvenilir bir bağlantıya imkan tanır. VTO 3-5 versiyonları, bir lokal veya ana kablo ile iki bağımsız hattın lokal bağlantısına olanak sağlar.